Zegarki znanych Polaków. Dziennikarze i prezenterzy.

  • Autor: Polish Watch Spotter
  • /
  • Dodano: 16.08.2019
  • /

Przedstawiamy kolejną cześć cyklu z serii Polish Watch Spotter – ZEGARKI ZNANYCH POLAKÓW.
Jeśli jeszcze nie czytaliście polecamy zapoznać się poprzednim tekstem pod tym adresem:
https://kmziz.pl/artykul/zegarki-znanych-polakow

Dla przypomnienia, w tych niewielkich publikacjach przyglądamy się zegarkowym upodobaniom osób znanych, polityków, aktorów, piosenkarzy bądź sportowców.

Tym razem na tapet trafiają dziennikarze i prezenterzy telewizyjni.

Rozpoczniemy od zerknięcia na nadgarstek Piotra Kraśki, zauważymy tam bardzo interesujący model Longines The Lindbergh Hour Angle numer referencyjny: L2.678.4.11.0.
Pan Piotr znany głównie jako dziennikarz, niegdyś Telewizji Polskiej, a w ostatnich latach gospodarz między innymi Dzień Dobry TVN oraz prowadzący poranek w radiu Tok Fm.
Niebanalny czasomierz na jego ręku to reedycja zegarka stworzonego dla amerykańskiego pilota Charlesa Lindbergha w 1931 roku. W środku zegarka znajdziemy ETA A07 - 24 kamieniowi mechanizm oparty na popularnym Valjoux 7750, który zapewnia przyzwoitą rezerwę 46 godzin.
Koszt zakupu takiego modelu wynosi około 17 tysięcy złotych.


Nikomu nie trzeba również przedstawiać Kuby Wojewódzkiego, znanego z zamiłowania do szybkich i drogich aut, jednak mniej osób wie, że prezenter stacji TVN lubi również dobre zegarki.
Wcześniej widywany z Tag Heuer Carrera, w ostatnich latach stał się posiadaczem prawdziwej perełki.
IWC Da Vinci Perpetual Calendar numer ref.: IW392104, bo o nim mowa, to kosztujący około 180 tysięcy złotych skomplikowany mechanicznie chronograf z wiecznym kalendarzem. Koperta wielkości 43 mm wykonana z platyny, skórzany pasek z aligatora i manufakturowy kaliber 89630 z deklarowaną 68 godziną rezerwą.
Jest to, niestety,  wersja limitowana do 100 sztuk.


Maciej Kurzajewski od wielu lat związany z TVP dziennikarz sportowy, prezenter i prowadzący programy "Pytanie na śniadanie", czy też "Dzień dobry Polsko".
Na jego nadgarstku można dostrzec popularny zegarek Omega Seamaster Planet Ocean 600m najprawdopodobniej ref.: 215.30.44.21.01.00.1
Jest to wygodny i niezawodny zegar w stalowej kopercie, z mechanizmem automatycznym Omega 8900, który ujrzymy przez przeszklony dekiel. Cyferblat chroni szkło szafirowe z podwójną powłoką anty-refleksyjną, a wskazówki pokryto substancją Superluminowa.
Koszt zakupu takiego zegarka waha się między 18 a 25 tysięcy złotych.


Wyjątkowo ładny czasomierz można zauważyć na nadgarstku Moniki Zamachowskiej (dawniej Richardson).
Przez lata związana była z telewizją publiczną, prowadziła takie programy jak "Europa da się lubić" czy też "Pytanie na śniadanie".
Prywatnie jest w związku małżeńskim z aktorem Zbigniewem Zamachowskim.
Zegarek jaki posiada to Longines Conquest numer referencyjny: L3.281.0.57.6
Stalowa koperta z czarną tarczą, gdzie indeksy godzinowe wysadzane są diamentami, zwieńczona została bezelem, na którym również znalazły się kamienie szlachetne. Jego wielkość to 35 milimetrów, a w środku znajdziemy praktyczny mechanizm kwarcowy oparty na ETA 955.412.
Jeśli chcielibyście stać się posiadaczami tego modelu, musicie liczyć się z wydatkiem rzędu około 6-7 tysięcy złotych.


Wśród osób znanych w naszym kraju niezwykle popularną marką są zegarki firmy Rolex.
Nie może więc dziwić, że ich fanem jest również Tomasz Kammel.
Uznany prezenter od 1997 roku związany z TVP był gospodarzem niezliczonych programów rozrywkowych tej stacji. Prowadził dziesiątki festiwali, a także kilka audycji w radiowej Trójce, czy też radiu Złote Przeboje.
Co ciekawe, jest założycielem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce.
Niegdyś Pan Tomasz przywdziewał Submarinera, jednak w ostatnim czasie można go ujrzeć z nietuzinkowym Rolexem Cosmograph Daytona numer referencyjny 116500.
Zegarek o kopercie w uniwersalnym rozmiarze 40 milimetrów wyposażona jest w ceramiczny bezel, a w swoim wnętrzu kryje manufakturowy kaliber 4130 z deklarowaną rezerwą 72 godzin. Mechanizmy te charakteryzują się wysoką precyzją chodu na poziomie -2/+2 sekundy na dzień.
Zegarek w tej konfiguracji to jednak niebagatelne okolice 100 tysięcy złotych do wydania.

Ciąg dalszy nastąpi w kolejnym odcinku.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu naszego partnera:
https://www.facebook.com/polishwatchspotter
https://www.instagram.com/polishwatchspotter