Masz pytanie?

Częste pytania

Celem Stowarzyszenia jest krzewienie i pogłębianie wiedzy o czasie i urządzeniach do jego pomiaru. Klub Miłośników Zegarów i Zegarków jest największą i najbardziej znaną, polską organizacją, której ideą jest szerzenie ogólnej wiedzy, historii polskiego oraz światowego zegarmistrzostwa. Nasza działalność stara się objąć wszystkie aspekty świata czasomierzy: zegarki, firmy i kraje, które je produkują, oraz społeczeństwo miłośników zegarków, które je projektuje, produkuje, nosi i docenia. Staramy się skupić wokół siebie nie tylko wąskie grono specjalistów, lecz również entuzjastów i osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym artystycznym rzemiosłem.
Każdy interesujący się zegarkami człowiek odnajdzie dla siebie miejsce w Stowarzyszeniu. Zarówno osoby, które posiadają już sporą wiedzę i umiejętności, jak i dopiero początkujący, rozpoczynający swoją przygodę z czasomierzami. To możliwość współtworzenia Świata zegarkowego w Polsce, możliwość nawiązania kontaktów i bezpośredni dostęp do Światowych marek, nawet takich nieobecnych na rodzimym rynku, jak również, po prostu, koleżeńskie współdzielenie pasji. Warto również wspomnieć, że członkowie Stowarzyszenia bezpłatnie uczestniczą w corocznych spotkaniach, festiwalach i wielu wydarzeniach ze Świata zegarków, motoryzacji, mody itp.
Spotkania, imprezy i wydarzenia oficjalne odbywają się kilka – kilkanaście razy do roku. Zwykle oprócz głównego nurtu spotkań, odbywa się szereg imprez towarzyszących, takich jak zamknięte przyjęcia branżowe, premiery nowych linii lub modeli zegarków, których KMZiZ jest patronatem. Członkowie Stowarzyszenia i klubowicze mają również możliwość uczestnictwa w imprezach sportowych, takich jak np. Gran Turismo oraz wielu nieformalnych spotkaniach w poszczególnych miastach, gdzie osoby znające się głównie z Internetu, mogą poznać się osobiście i wspólnie dzielić swoje pasje.
Większość planowanych spotkań i imprez będzie nagłośniona na stronie Klubu. Bardziej szczegółowe informacje, ustalenia pomiędzy poszczególnymi osobami i możliwość współtworzenia i wpływania na kształt planowanych wydarzeń możliwe jest poprzez forum Klubu.
Członkostwo zwyczajne nabywa się na mocy uchwały Zarządu, po złożeniu deklaracji członkowskiej zawierającej rekomendację dwóch członków zwyczajnych Stowarzyszenia oraz po opłaceniu składki członkowskiej. Istnieje również możliwość zostania członkiem wspierającym. Nie jest to związane z żadnymi kosztami, jednak również ograniczona jest ilość profitów i możliwości. Członkostwo wspierające nabywa się na mocy uchwały Zarządu, po złożeniu deklaracji członka wspierającego.
Z początkiem każdego roku kalendarzowego ustalana zostaje wysokość składki członkowskiej, której wysokość obecnie wynosi 120 zł rocznie.
Składki tworzą majątek stowarzyszenia, który wykorzystywany jest do realizacji celów statutowych (spotkań, wydawanie publikacji i książek, promowanie sztuki zegarmistrzowskiej w Polsce i za granicą itp.) oraz pokrywania kosztów jego działalności (chociażby prowadzenie rachunkowości, czego wymaga prawo).
Jak najbardziej, chociaż znacznie utrudni im to uczestnictwo w życiu stowarzyszenia, walnych zgromadzeniach i uczestnictwo w imprezach i wydarzeniach.
Tak samo jak w przypadku spotkań i wydarzeń, najlepszym miejscem do odnalezienia osób zainteresowanych podobną tematyką jest forum Klubowe. Oprócz tematów stricte związanych z piękną sztuką zegarmistrzostwa, odnajdziemy tam osoby podzielające inne pasje, a także pożartujemy, pokłócimy się, podywagujemy i miło spędzimy czas. Jak to w typowej rodzinie.