Zegarki znanych Polaków. Ludzie muzyki.

  • Autor: Polish Watch Spotter
  • /
  • Dodano: 5.07.2019
  • /
  • Kategoria: Porady dla kupujących
  • /

Rozpoczynamy dziś nowy cykl artkułów we współpracy z Polish Watch Spotter - ZEGARKI ZNANYCH POLAKÓW.

Będziemy regularnie przyglądać się, co noszą na nadgarstkach osoby znane z estrad, ekranów czy z pierwszych stron gazet, sportowcy, politycy, dzienikarze, czy też popularni celebryci.

Nie jest naszym celem ocenianie lub deprecjonowanie wyborów zegarkowych naszych bohaterów, postaramy się po prostu przyjrzeć ich upodobaniom.

Zaprezentujemy pełne spektrum, od zegarków naprawdę drogich, po kilkusetzłotowe młodzieżowe marki.
Czasem osoby takie są znawcami i wielbicielami zegarków, czasem jest to dla nich zwykła biżuteria, a niekiedy proste narzędzie do pomiaru czasu.

Dziś rozpoczniemy cykl od osób związanych z muzyką.

 Wojciech Kilar to zmarły w 2013 roku polski pianista i uznany na całym świecie kompozytor muzyki poważnej oraz filmowej. Współpracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Romanem Polańskim, czy też Francisem Fordem Coppolą. Jego muzykę usłyszycie w dziesiątkach filmów, wśród nich znalazły się takie działa jak Dracula (1992), czy Pianista (2002).

Na archiwalnych zdjęciach na nadgarstku Pana Wojciecha możemy dostrzec taki klasyk jak Omega Seamaster 300M numer referencyjny: 2254.50.00.

Oczywiście zegarek ten jest jedynie do dostania na rynku wtórnym. Jego sercem jest automatyczny kaliber Omega 1120 z 44 godzinną rezerwą chodu, a średnica to kompaktowe 41 mm. Koszt zakupu takiego zegarka z drugiej ręki to na dzień dzisiejszy od 8 tys. złotych do około 11 tys. złotych.
 

Dorota Rabczewska - Doda to popularna piosenkarka pop, ale także autorka tekstów i kompozytorka. Była wielokrotnie nagradzana, a jej utwory i wykonania wielokrotnie znajdowały się na szczytach polskich list przebojów. Uczestniczka reality show Bar stacji Polsat.

Pani Dorota widywana była z zegarkiem Audemars Piguet Royal Oak Offshore numer referencyjny: 26048OK.ZZ.D010CA.01.

Ten chronograf na gumie wysadzany jest diamentami, a sama koperta wykonana została ze złota. W środku znajdziemy automatyczny werk AP 2385 z 40 godzinną rezerwą chodu. Ceny nowych egzemplarzy są bardzo wysokie i oscylują w granicach 150 tys. złotych.


Piotr Rubik - kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej. Jest także dyrygentem oraz wykonawcą.
Twórca takich przebojów jak „Niech mówią, że to nie jest miłość”, czy „Psalm dla Ciebie”.

Pan Piotr posiada nietuzinkowego Rolexa Yacht Master II numer referencyjny: 116680.
Zegarek posiada manufakturowy werk z naciągiem automatycznym 4161 z imponującą rezerwą chodu 72 godziny. Zegarek na stalowej bransolecie ma ceramiczny obrotowy bezel i sporą kopertę wielkości 44 mm. Ceny używanych egzemplarzy rozpoczynają się od ok. 50 tys. złotych, a nowych od 60 tys. złotych.


Michał Wiśniewski to przede wszystkim wykonawca i lider grupy „Ich Troje”. Jest także autorem tekstów do swoich utworów i, choć niewielu wie, także założycielem Polskiego Związku Pokera. Czerwonowłosy artysta był wielokrotnie nagradzany i wciąż jest niezwykle popularny, a piosenki takie jak: „A wszystko to... (bo ciebie kocham)”, „Powiedz” czy „Keine Grenzen” przeszły już do historii polskiej muzyki pop. Był uczestnikiem i reprezentantem naszego kraju na festiwalu Eurowizji w 2003 roku.

Na nadgarstku widziany był ostatnio z limitowaną edycją zegarka Invicta JT Jason Taylor Sea Hunter III.
Ten olbrzymi, bo 58 milimetrowy zegarek napędza kwarcowa Ronda Z60, a gumowy pasek i ochrona koronki dopełniają ostentacyjnego wyglądu. Trzeba jednak przyznać, że wykonawca dobrał idealnie kolor tarczy pod kolor włosów i czasomierz zdecydowanie pasuje do jego image. Zegarek taki kosztuje około 2 tysięcy złotych.


Adam Darski – Nergal - ten pochodzący z Gdyni artysta znany jest głównie jako wokalista i lider zespołu black metalowego Behemoth. Jest laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w 2009 roku. Był również przez kilka lat partnerem, wspomnianej wcześniej, Doroty Rabczewskiej.

Pan Adam widziany był swego czasu z niebanalnym czasomierzem. Tudor Fastrider Black Shield, bo o nim mowa, to bardzo dobrej klasy chronograf wykonany z czarnej matowej ceramiki. Jego wielkość to 42 mm, a w środku znajduje się mechanizm ETA 7753 z deklarowaną przez producenta rezerwą 46 godzin. Ceramiczny bezel z podziałką i gumowy pasek nadają mu sportowego charakteru. Ceny takiego modelu zaczynają się od 16 tys. złotych, a kończą w okolicach 20 tys. złotych.

Na dzisiaj to tyle i jeżeli odpowiada Wam taka lżejsza forma prezentowana w tym tekście, dajcie znać w komentarzach. Ciąg dalszy nastąpi... 

Zapraszamy również do odwiedzenia profilu naszego partnera:
https://www.facebook.com/polishwatchspotter
https://www.instagram.com/polishwatchspotter