Roger Dubuis & Lamborghini

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 20.09.2017
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

20 Września 2017 roku, w legendarnej siedzibie Lamborghini w Sant’Agata Bolognese, odbyła się premiera dwóch nowych zegarków, będących owocem współpracy marki Roger Dubuis z marką super samochodów Lamborghini. Wcześniejsza współpraca Roger Dubuis z Pirelli była zaledwie przystawką do głównego dania- zegarków inspirowanych silnikiem Aventador S i nowego Huracàn Super Trofeo EVO.

Inżynierowie Lamborghini ściśle współpracowali z zegarmistrzami, aby stworzyć mechanizm, inspirowany najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym silnikiem marki Lamborghini- Aventador S. Materiały, z jakich korzystano przy produkcji nowych zegarków, były tymi samymi, których używa się do produkcji super samochodów Lamborghini. Projektanci obu marek koncentrują się na tworzeniu precyzyjnych instrumentów, które są zdecydowanie odmienne w stylistyce i zastosowanych materiałach, zatem połączenie obu marek zaowocowało powstaniem wyjątkowych czasomierzy, zapewniających najwyższą jakość i innowacyjny wygląd.

Pierwsze dwa modele, które zostały zaprezentowane to Excalibur Aventador S Yellow i Orange. Mechanizm składający się z 312 części, nazwany Duotor kształtem nawiązuje do wspomnianego wyżej silnika Aventador S. Mechanizm zaś posiada 40 godzinną rezerwę chodu, wskazuje godziny, minuty, sekundy oraz rezerwę chodu.

Kolejnym elementem wyróżniającym dwa nowe zegarki na tle konkurencji jest „skacząca” sekunda- komplikacja nazwana martwą sekundą jest rzadkim rozwiązaniem zostosowanym przy mechanicznych zegarkach. Dodatkowym atutem prezentowanych zegarków jest wykorzystanie wielowarstwowego węgla i/ lub węgla C-SMC stosowanego właśnie w samochodach Lamborghini.

Model Excalibur Aventador S Yellow zostanie wykonany w 88 sztukach, przy użyciu kolorowych akcentów żółtego „Giallo Orion- kultowego koloru zegarków Lamborghini a jego cena opiewać będzie na 194 000 USD. Pomarańczowy model zostanie wykonany w zaledwie 8 egzmplarzach, a jego cena wyosić będzie 216 000 dolarów.