Nowości ze świata IWC Schaffhausen

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 5.10.2017
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

2 października 2017 roku IWC Schaffhausen, zaprezentowało najnowszą edycję zegarków pilot, stworzoną na cześć jednego z nich- Antoine de Saint Exupéry.

Francuski pilot, pisarz i poeta jest autorem jednego z najwybitniejszych dzieł XX wieku- Małego Księcia, a w okresie II wojny światowej jako kapitan latał we francuskim dywizjonie rozpoznawczym GR II/33. Antoine de Saint Exupéry" - rocznicowe wydanie "Big Pilota" jest ograniczone do 250 sztuk: w 18-karatowym czerwonym złocie z brązowym koronką i pozłacanymi wskazówkami (nr IW502706).

Tarcza wykonana została z tytanu a brązowy pasek wykonany z cielęcej skóry z białym szwem, swoją stylistyką ma nawiązywać do kombinezonów pilotów z czasów Antoine de Saint-Exupéry. Kalendarz, który wymaga regulacji jedynie raz w roku przedstawia aktualny miesiąc oraz dzień miesiąca i tygodnia w oddzielnych oknach. Mechanizm automatycznie uwzględnia zmienną ilość dni w poszczególnych miesiącach, jednak w odróżnieniu od zegarków wyposażonych w wieczny kalendarz, nie uwzględnia długości miesiąca lutego oraz roku przestępnego. Zegarek wyposażony został w mechanizm kaliber 52850 produkowany przez IWC, z automatycznym naciągiem sprężyny i łożyskowaniem na 36 kamieniach. Wyjątkową cechą mechanizmu jest fakt posiadania dwóch bębnów, które dostarczają energię do pracy dysków rocznego kalendarza, równocześnie oferując 7 dniową rezerwę chodu. Wyróżniającym elementem zegarka jest wachnik wykonany z 18-karatowego złota, wyglądem przypominający Lightning P-38- samolot którym Saint-Exupéry wyruszył na lot rozpoznawczy po Morzu Śródziemnym, z którego nigdy nie wrócił.

IWC prezentuje także kolejne dwa modele zegarków, w stylu historycznego zegarka Big Pilot (Caliber 52 T.S.C.) z lat 49. XX wieku. Dostępny w dwóch równych wersjach: w tytanie z czarną tarczą oraz niebieskimi wskazówkami pokrytymi materiałem luminescencyjnym (nr IW501004) oraz model w kopercie wykonanej z brązu, czarną tarczą oraz niebieskimi wskazówkami również pokrytymi materiałem luminescencyjnym (nr IW501005). Obydwa zegarki są napędzane mechanizmem produkowanym przez IWC kaliber 52110 z systemem uzwojenia Pellaton i 7-dniowym rezerwą mocy, której stan pokazany jest na godzinie 3.

Oprócz tego IWC odtworzył po raz pierwszy symboliczny zegarek Mark XVIII Heriage w kopercie wykonanej z tytanu i niebieskimi wskazówkami, również pokrytymi materiałem luminescencyjnym (nr IW 327006).

Wszystkie trzy zegarki wyposażone są w brązowy pasek wykonany z cielęcej skóry i sprawdzoną technologie Watch Pilot firmy IWC: wewnętrzna obudowa z miękkiego żelaza chroni mechanizm przed polem magnetycznym, oraz specjalnie zaprojektowane szafirowe szkło, chroniące zegarek przed gwałtownym spadkiem ciśnienia w kokpicie.

Nowe modele są dostępne od listopada 2017 r. W butikach IWC i autoryzowanych punktach sprzedaży detalicznej IWC.