Galeria pod Gołym Niebem

  • Autor: Jan M. Krawczyk
  • /
  • Dodano: 30.04.2017
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

Od kilkunastu lat, w miesiącu czerwcu, na krakowskim Rynku, odbywa się dwudniowa impreza "Festiwal Zaczarowanej Piosenki" oraz "Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko". Imprezę organizują Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Telewizja Polska. Są to dwa piękne dni na które niektórzy, w tym ja, czekają z utęsknieniem przez cały rok.

Zdjęcia są autorstwa Karolina Ślusarczyk, wolontariuszki Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko"

Podczas tych dwóch wyjątkowych czerwcowych dni, na krakowskich Plantach, Wolontariusze Fundacji "Mimo Wszystko" organizują projekt pod nazwą "Galeria pod Gołym Niebem". Projekt ma na celu wsparcie osób chorych czy niepełnosprawnych, często po wypadkach.

W tym roku środki ze zbiórki przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację "Dżemora", jednego z podopiecznych Fundacji "Mimo Wszystko". Dżemor to 21-letni Paweł, który w 2014 roku uległ wypadkowi. Tu można przeczytać więcej o Pawle: http://biuromlodych.org/galeria-pod-golym-niebem-dla-dzemora/.

Kilka tygodni przed wydarzeniem, prowadzona jest zbiórka wszelkiego rodzaju rękodzieła np. obrazów, rzeźb, biżuterii, ceramiki, zabawek i innych artykułów dziecięcych, poszewek, ubrań, torebek, obrusów. Jednym słowem wszystkiego co jest wykonane ręcznie.

Jeśli tworzysz i jesteś skłonna/y przekazać swoje dzieło, które może pomóc w leczeniu i rehablitacji Dżemora, to możesz to zrobić. Prace, wraz z wypełnionym oświadczeniem o darowiźnie (http://biuromlodych.org/wp-content/uploads/2017/04/oswiadczenie-GPGN.pdf), które jest konieczne, trzeba wysłać na adres:

Fundacja „Mimo Wszystko”

ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4,

30-198 Kraków

z dopiskiem: „Galeria pod Gołym Niebem".

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc do Wolontariuszki Karoliny Cząstki, koordynatora Galerii: galeria@mimowszystko.org

Jeśli sam nie tworzysz, a lubisz rzeczy robione ręcznie to zapraszamy na krakowskie Planty 3 - 4 czerwca. Będą tam przecudne rzeczy. Do zobaczenia.