Christophe Claret Marguerite 37mm - w walentynki mniej znaczy więcej.

  • Autor: Na podstawie materiałów prasowych opracowała Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 5.02.2018
  • /

W witrynach sklepów pojawiają się czerwone serduszka oraz czekoladowe bombonierki z wyznaniami najpiękniejszych uczuć. Wprawdzie kochamy nasze drugie połówki każdego dnia, to dzień zakochanych jest dla wielu okazją by w pędzie i pośpiechu dnia codziennego, powiedzieć tej drugiej osobie jak bardzo ją kochamy.

Początek lutego to dni, kiedy zaczynamy odczuwać atmosferę święta zakochanych i myślimi nad sprawieniem drugiej połówe wyjątkowego prezentu. Naprzeciw marzeniom o wspaniałym prezencie wyszedł właśnie Christophe Clarnet.

Zegarki Marguerite to piękna bajka, w której dwa motyle latające obok stokrotki wskazują upływający czas. Ciemniejszy, symbolizujący samicę, przycupnął na stokrotce, i wskazuje godzinę. Jaśniejszy, ucieleśniający mężczyznę, siedzi lekko na szczycie łodygi przymocowanej do słupka, wskazuje minuty.

Oprócz cyfr arabskich na godzinie 3, 6 i 9 zegarek posiada drugi wyświetlacz uruchamiany przyciskiem na godzinie 2. Jego naciśnięcie sprawia, że liczby znikają ujawniając frazę :"I Love You". Zwolnienie przycisku powoduje natychmiastowe pojawienie się godzin. Christophe Claret postanowił przyciąć oryginalną sylwetkę zegarka Marguerite, którego średnica została zmniejszona z 42,50 mm do 36,90 mm, przy zachowaniu zarówno nieodłącznego wyrafinowania, jak i wyjątkowego charakteru.

Zegarki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – z fioletowym paskiem posiadający 98 diamentów oraz bogatsza wersja posiadająca ich aż 271. Zastanawiacie się gdzie one wszystkie się zmieściły? Zarówno cała koperta, jak i 12 płatków stokrotki wewnątrz zegarka została nimi ozdobiona.

Zegarek wyposażony jest w automatyczny mechanizm, którego pracę możemy podziwiać. „Plecy” zegarka posiadają napis „on mnie kocha” oraz „on mnie nie kocha” a odpowiedź wskazuje wachnik zegarka oraz kamień najbliższy czerwonemu sercu (szmaragd wskazujący "tak" lub rubinoznaczający "nie").

Dystyngowany, elegancki, szlachetny i harmonijnie zbalansowany, Marguerite jest żywym przypomnieniem, że elegancja nie ma żadnego związku z rozmiarem, a umiejętnie dobranie elementów zapobiega wrażeniu przepychu i nadmiaru, nawet w tak ozdobnym zegarku jakim niewątpliwie jest Marguerite.

Oba egzemplarze są dostępne w limitowanej wersji 30 sztuk i kosztują 65’000 oraz 83’000 CHF.