Klasyka wzornictwa - Junghans Max Bill 2018 czyli specjalna, roczna edycja zegarka.

  • Autor: Na podstawie materiałów prasowych opracowała Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 29.01.2018
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

W majowy weekend ubiegłego roku, na targach Passion for Watches moją szczególna uwagę przyciągnęły zegarki JUNGHANS linia Max Bill. Prostota, elegancja i funkcjonalność sprawiły, że linia zyskała rzesze wielbicieli i stała się punktem obowiązkowym na mojej liście życzeń.

Z tym większą przyjemnością przedstawię dziś zegarek z limitowanej serii Max Bill 2018 firmy Junghans. Po cieszącej się popularnością edycji rocznej 2017, która była absolutnym hitem dla kolekcjonerów, firma Junghans kontynuuje tradycję edycji rocznych max bill 2018.

Wyrazista tarcza, z delikatnymi wskazówkami, zrównoważonymi proporcjami i charakterystycznymi liczbami, została zaprojektowana dla firmy Junghans przez Maxa Billa w roku 1961. Linia JUNGHANS max bill zaskarbiła sobie sympatię dzięki artyście, który zaprojektował ten wyjątkowy czasomierz, postrzegając zegar w kategoriach funkcjonalnej sztuki. Tarcza zegara kuchennego zaprojektowana w 1956 roku, uważana jest dziś za ikonę wzornictwa, a w 1961 roku wpłynęła na kształt i formę zegarków naręcznych linii Max Bill.

Sicherheit - bezpieczeństwo, oprócz motywów wzajemności, akcji, spokoju i równowagi, pochodzi z 5. rzędu fünf quantengleiche quadrate [pięć kwantowo równych kwadratów]. Powstały one w 1972 roku w ramach pracy na zlecenie dla szwajcarskiej firmy ubezpieczeniowej. Max Bill rozumiał perfekcyjną wizualizację tych wartości, które zarówno wówczas, jak i obecnie emocjonalnie dotykają ludzi.

Zeszłoroczna edycja posiadała zminiaturyzowaną wersje " Variation 1" Maxa Billa, z geometrycznego projektu z lat 1935 - 1938. Nowością w edycji specjalnej 2018 są akcenty w kolorze zielonym w postaci prezentacji daty, zielonego przeszycia paska z cielęcej skóry oraz jego podszycia. Zieleń odpowiada zieleni, która pojawia się obok trzech innych kolorów w motywie na deklu. Z trójkątów w kolorze żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym ułożonych w kwadrat, następnie przez obrót i przesunięcie powstało kompleksowe dzieło sztuki, które w roku 2018 zdobi dekiel zegarka kwarcowego max bill.

Szczególną uwagę przykłada się tu do połączenia wartości użytkowej i estetyki. Wraz z konstruktywną wyrazistością i dążeniem do estetycznej perfekcji, klasyczne produkty linii JUNGHANS Max Bill są produkowane do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie.

Dane techniczne:

Mechanizm: Mechanizm kwarcowy J645.33

Obudowa: Stal szlachetna Ø 38,0 mm, wysokość 7,9 mm, przeźroczysty dekiel ze szkła mineralnego, od wewnątrz zadrukowany grafiką edycji „sicherheit” z „rzędów graficznych”. Twarde szkło pleksi z powłoką o zwiększonej odporności na zarysowania

Tarcza/wskazówki: matowa, nadruk na tarczy i wskazówkach z przyjazną dla środowiska masą świetlną Super Luminova

Cecha szczególna: Druk daty w kolorze zielonym

Pasek: Pasek z cielęcej skóry z zielonym przeszyciem i ze sprzączką szpilkową ze stali szlachetnej, pasujące do grafiki edycji, dopasowane podszycie paska w kolorze zielonym.

Wodoszczelność: ochrona przed zachlapaniem