BaselWorld 2017 - Omega Speedmaster

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 26.01.2017
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

Na podstawie materiałów prasowych Swatch Group

Wielkimi krokami zbliżają się największe targi zegarków i biżuterii BaselWorld 2017. Już dziś mamy przyjemność uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić dwa modele zegarków z ponadczasowej linii Omega Speedmaster. 

Model nazwany „Cappuccino” to tylko jeden z elementów kompletnej kolekcji dla kobiet i mężczyzn. Jego kopertę o średnicy 38 mm wykonano ze stali szlachetnej i 18-karatowego złota Sedna™ zaś pasek z szarobrązowej skóry.
Oryginalną cechą zegarka jest wykładana diamentami luneta ze skalą tachymetru i brązowym pierścieniem z aluminium. Dzięki podwójnej konstrukcji tego elementu OMEGA mogła w pełni wykorzystać elegancję diamentów, ale także zachować sportowe DNA oryginalnych modeli Speedmaster.

Zegarek wyposażono w dwukolorową tarczę z unikalnymi, brązowymi licznikami w owalnym kształcie. Bliższe spojrzenie na subtarcze pozwala odszukać w nich podobieństwo do linii logotypu marki. Owalny kształt ma także okienko datownika pozycjonowane na godzinie 6. Proste wskazówki i indeksy wykonano z 18-karatowego złota Sedna™. Dekiel modelu zdobi ikona kolekcji Speedmaster – medalion z wytłoczonym konikiem morskim. Wewnątrz koperty pracuje kaliber OMEGA 3330. To mechanizm korzystający z technologii (wychwytu) Co-Axial oraz krzemowego włosa balansu. Te znakomite rozwiązania pozwalają producentowi oferować zegarek z 4-letnią gwarancją.

Zgodnie z tradycją marki OMEGA, każdy nowy Speedmaster nawiązuje do ducha i wzornictwa inspirowanego modelami sprzed lat. W nowym zegarku Speedmaster Automatic widać to już po pierwszym spojrzeniu na tarczę. Charakterystyczny styl skali minutowej tego stalowego modelu w zegarku linii Speedmaster wykorzystano po raz pierwszy już w 1968 roku. Wzornictwo nawiązujące do dziedzictwa Speedmaster w sportach motorowych powraca na tle matowej, czarnej tarczy. Tarcza wyróżnia się także pomarańczowymi oznaczeniami oraz przypominającymi groty strzał, trójwymiarowymi indeksami z 18-karatowego białego złota, wzbogaconymi białą substancją Super-LumiNova.


Odświeżając zegarek nieznacznie powiększono rozmiar dodatkowych liczników, aby zwiększyć czytelność ich wskazań. Dzięki zastosowanym zmianom, obejmującym w szczególności szafirowe szkło, koperta zegarka w rozmiarze 44,25 mm jest smuklejsza niż wewcześniejszych wersjach. Do zegarka dołączono pasek z czarnej skóry, którego wewnętrzną część wykonano z pomarańczowej gumy. W zewnętrznej powierzchni paska wyfrezowano mikro perforacje,przez które widać pomarańczową gumę. Taki design paska nie tylko perfekcyjnie podkreśla sportowy charakter modelu, ale także sprawia, że skóra ręki jego użytkownika lepiej oddycha.


Speedmaster Automatic to kolejny model Speedmaster z prestiżową certyfikacją Master Chronometer. Zegarek wyposażony w mechanizm 9900, osiągnął najwyższy szwajcarski rynkowy standard precyzji, wydajności chronometrycznej i odporności na działanie pólmagnetycznych potwierdzony przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS).

60 lat po premierze pierwszego zegarka Speedmaster, ten oryginalny chronograf wciąż stanowi wspaniałe źródło inspiracji. Duch modelu pozostaje niezmieniony, a nowe rozwiązania jedynie uatrakcyjniają zegarek, w którym wciąż bez problemu można rozpoznać pierwszy model zegarka z linii Omega Speedmaster.