AuroChronos Festival 2019

  • Autor: Paweł Zalewski
  • /
  • Dodano: 5.09.2019
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

W pierwszy weekend października (5-6.10.2019 r.) w EXPO-Łódź odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków – AuroChronos Festival.

Wydarzenie to jako jedno z nielicznych na świecie skupia w jednym miejscu tradycyjnych mistrzów rzemiosła zegarmistrzowskiego, niezależnych twórców i rodzinne firmy zegarkowe z całego świata.

Z roku na rok podwaja się liczba wystawców i zwiedzających. Tegoroczny AuroChronos zapowiada się wyjątkowo. 3 edycja to ponad 50 znakomitych wystawców z 16 krajów świata. Przez dwa dni odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, przymierzyć i nabyć wyjątkowe zegarki męskie i damskie z Polski, Europy, USA i Azji. W większości są to niespotykane i oryginalne zegarki z krótkich serii. Wystawa to jedyna okazja, żeby zobaczyć i nabyć często zupełnie niedostępne na polskim rynku marki i modele z prestiżowych, małych firm.

Festiwal AuroChronos to doskonałe miejsce dla wieloletnich pasjonatów, jak również dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z zegarkami. Wszyscy mogą wziąć udział wykładach i warsztatach wybitnych krajowych i zagranicznych ekspertów. Wśród wielu tematów spotkań m.in.: jak rozpocząć kolekcję zegarkową nie dysponując dużym budżetem, jak bezpiecznie dokonywać zakupów zegarkowych czy jak inwestować w zegarki. W trakcie trwania Festiwalu międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Theodore Diehl – rzecznika prasowego i zegarmistrza manufaktury Richard Mille dokona wyboru unikalnych zegarków. Zwycięzcy otrzymają Nagrody AuroChronos m.in. w kategoriach „Niezależny Zegarek Męski”, „Niezależny Zegarek Damski”, „Odkrycie Roku” i „Premiera Roku”.

W tym roku organizatorzy przygotowali także nowość - Strefę Gentlemana, gdzie wszyscy zainteresowani klasyczną modą męską będą mogli m.in. zobaczyć znakomitych twórców europejskich, dokonać przymiarek krawieckich, dowiedzieć się jak dobierać i pielęgnować obuwie, i przede wszystkim  czy jak dobrać zegarek do ubioru.

Festiwal jest także miejscem przyjaznym rodzinom. Gdy rodzice oddawać się będą przyjemnościom obcowania z dziełami sztuki zegarmistrzowskiej, na ich podopieczni mogą spędzić czas w przygotowanym kąciku dziecięcym. Profesjonalne animatorki zapewnią atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

AuroChronos Festival  jest owocem wspólnej pasji dwóch przyjaciół, który trzy lata temu wymyślili i zorganizowali pierwszy Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków. Maciej Mazurkiewicz jest lekarzem specjalizującym się w onkologii, a Paweł Zalewski jest trenerem i tłumaczem języka angielskiego.

Organizowany przez dwóch przyjaciół festiwal jest wydarzeniem o randze międzynarodowej.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęły: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Łódzka Organizacja Turystyczna.

Partnerem Głównym Festiwalu jest PKO Bank Polski.

Patronaty medialne:  Magazyn Logo, Radio Eska, Korpo Voice, Ferment – Nowe Pismo o Winie, Zegarki i Pasja, grupa Czasoholicy, kanał Szafirowe Szkiełko i zagranicy: Monochrome, FratelloWatches, TheWatches.tv, Watchuseek, Watchisthis?!, Watchpaper.com, WatchILove, WatchWithUs, Collector's Guide - Watches, Indonesia, Watcha oraz Life in łódzkie czy Łódź dla Was

Skład jury festiwalu AuroChronos:

Przewodniczący jury: Theodore Diehl - rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki "Kari Voutilainen: Horlogerie d'Art". Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży.

Członkowie jury:

Paulina Smaszcz-Kurzajewska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Marcin Kasprzak – redaktor naczelny magazynu LOGO

Marc Andre Deschoux – twórca TheWATCHES.tv

Michael Stuffler – autor i moderator forum WatchUSeek

Maciej Kopyto – redaktor naczelny wydawnictwa Zegarki i Pasja

Kalle Slaap – zegarmistrz i założyciel szkoły zegarmistrzowskiej

Jonathan Kopp – założyciel i redaktor naczelny magazynu Watchisthis

Bogusław Kocerba – administrator grupy Czasoholicy

Festiwal Aurochronos odbędzie się w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi 5 października (sobota) od 10:00 do 18:00 oraz 6 października (niedziela) od 10:00 do 16:00.

Informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.aurochronos.pl oraz na stronie Facebookowej https://www.facebook.com/aurochronosfestival/

Zobacz więcej: www.aurochronos.pl