Sprzedaż z drugiej ręki

Problematyka sprzedaży lub kupna zegarków używanych jest o tyle trudna do przedstawienia, że nie istnieją w Polsce wyspecjalizowane sklepy, które jako swoją podstawową działalność traktują rzetelną wycenę i obrót zegarkami. Prawdopodobnie taka sytuacja jest typowym zjawiskiem określanym jako problem „kury i jajka” w stosunku do istnienia zapotrzebowania na takie wyroby z drugiej ręki i istnienia wyspecjalizowanych sklepów.

Wśród tych firm, które obok innych wyrobów prowadzą zawodowo obrót zegarami i zegarkami należy wyliczyć domy aukcyjne oraz sklepy typu „DESA”.

W ramach tej części działalności Klubu będziemy się starać podawać informacje o istniejących firmach zajmujących się wtórnym obrotem zegarów i zegarków, które informacje o swojej ofercie przedstawiają w formie elektronicznej.

Dobrze znaną formą sprzedaży i zakupu przedmiotów z drugiej ręki (szczególnie wśród internautów) są internetowe aukcje Allegro i Ebay. Osoby decydujące się na taki zakup należy jednak uczulić na sprawdzenie oryginalności, stanu technicznego i źródła pochodzenia (statusu prawnego) licytowanego przedmiotu. Istnieje coraz więcej stron internetowych, na których oferowane są do sprzedaży wysokiej klasy zegarki. Często jest także możliwość osobistego sprawdzenia jakości oferowanych przedmiotów. Z uwagi na brak danych personalnych osoby czy firmy sprzedającej, a co za tym idzie brak odpowiedzialności prawnej sprzedającego, nie możemy podawać adresów takich stron internetowych. Ewentualnych chętnych do zakupów nakłaniamy do sprawdzenia źródła pochodzenie przedmiotu.

W sieci istnieje coraz więcej stron, na których oferowane są zegary i zegarki używane. Do tego typu oferty odnoszę się także wszystkie uwagi wymienione przy ofercie na aukcjach internetowych, choć istnieje lepsza możliwość sprawdzenia przedmiotu. My jako klub zmuszeni jesteśmy zwracać uwagę na rzetelność sprzedawcy, dlatego na tej stronie podajemy tylko takie adresy internetowe, które podają siedzibę (adres pocztowy) firmy.

Zapisz się do newslettera

Cyklicznie wysyłamy zbiór najciekawszych artykułów i wpisów z forum. Obiecujemy - zero spamu, same konkrety.