Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2017/18

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 10.12.2017
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

W czwartek 7 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne organizowane przez stowarzyszenie KMZiZ wspólnie z Victorinox.

Nieobecni niech żałują i wyciągną wnioski na następny rok – Eugeniusz Szwed wraz z Igorem Plucińskim przygotowali dla zgromadzonych wiele atrakcji i niespodzianek.

Jedną z nich był występ wokalistki Anety Szymczyk, która całym swoim urokiem oraz bezapelacyjnie pięknym, niskim trochę szorstkim głosem sprawiła, że dla wielu z nas świat dookoła zniknął i pozostał tylko jej głos połączony z akompaniamentem gitary akustycznej w rękach Leszka Wypycha.

Na zaimprowizowanej scenie siedziby Victorinox swój muzyczny debiut miała również przyjaciółka klubu, Monika Knap. Jak sama wcześniej wspomniała śpiew jest jej pasją czemu dała wyraz w utworze „Cheek To Cheek”. Być może ciepły odbiór publiczności i grad oklasków zachęcą Monikę do kolejnych wystąpień.

Tylko dla nas, wystąpił również Igor Pluciński, na instrumencie, którego nazwa była jedną z odpowiedzi na pytania konkursowe. Igor dość kokieteryjnie ostrzegł nas, że muzykiem jest bardzo słabym, po czym zaprezentował nam swoje umiejętności gry na cajonie strunowym. Podejrzewam, że zgodzą się ze mną wszyscy obecni, że Igorowi poszło bardzo dobrze.

Następnym zaskoczeniem był akompaniament do quizowego utworu we wspólnym wykonaniu Leszka i Eugeniusza. O tym, że Eugeniusz ma w kolekcji kilka gitar i gra na nich, wiedzieli nieliczni. Dla pozostałych była to duża niespodzianka. 

Przez cały czas występów muzycznych zebrani odpowiadali na pytania konkursowe. Chyba nawet ich autor Eugeniusz nie spodziewał się tylu poprawnych odpowiedzi, a uśmiechów i radości podczas rozdawania nagród nie było końca.

Wystąpił też dla nas bez wcześniejszego przygotowania Karol, deklamując wiersz jak zawodowy aktor. Okazało się, że i Karol i Kamil prócz wielu talentów potrafią przygotować wspaniałe słodkości.

Na koniec serdeczne życzenia wszystkim zgromadzonym złożył prezes stowarzyszenia Dariusz Chlastawa, po czym zaprezentował nam wcześniej zapowiedzianą przez Eugeniusza  największą niespodziankę wieczoru – nowy projekt stowarzyszenia czyli magazyn zegarkowy o objętości ponad 60 stron z ciekawymi artykułami i wywiadami, który będziemy mogli zaprezentować Państwu już niebawem.

Po tym wszystkim nastał czas, kiedy wszyscy mogliśmy ze sobą porozmawiać, zapominając o upływającym czasie. Swój debiut muzyczny miała również najmłodsza uczestniczka spotkania, trzyletnia Zosia, która z pomocą Anety oczarowała wszystkich swoim wykonaniem kolędy.

Przed wyjściem, każdy otrzymał z rąk Eugeniusza drobne świąteczne prezenty w postaci  noża Victorinox, czekoladowych mikołajów , aniołków i ręcznie przygotowanych pierników. Eugeniusz nie zdradził jednak tajemnicy kto je dla nas przygotował.

Wieczór w miłej, rodzinnej atmosferze upłynął nadzwyczaj szybko, a my mamy nadzieję, że już wkrótce dane nam będzie spotkać się ponownie.

Serdeczne podziękwania kierujemy również do obsługi fotograficznej, realizowanej przez Mikołaja Grajnert, MARKfilm - fotografia biznesowa