Omega Trésor - klasyczne wzornictwo i nowoczesna forma

  • Autor: Na podstawie materiałów prasowych - Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 15.06.2018
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

W ciepły czerwcowy wieczór odbyła się premiera najnowszej linii zegarków dedykowanych dla kobiet – Omega Trésor. Industrialna przestrzeń domu aukcyjnego Desa Unicum nie została wybrana przypadkowo, gdyż zegarki z linii Trésor to małe dzieła sztuki, o klasycznym wzornictwie i nowoczesnej formie.

36 lub 39 milimetrowe koperty zostały wyposażone w diamentowe zdobienia wzdłuż boków oraz pojedynczy brylant osadzony w koronce. Dodatkowym akcentem zdobiącym koronkę jest kwiat utworzony z pięciu logotypów marki z czerwonej ceramiki. Kolejną charakterystyczną cechą linii Trésor są tłoczone bądź malowane cyfry rzymskie, które w elegancki sposób okalają okrągłą tarczę.

Każdą kopertę od spodu zamyka specjalny, lustrzany dekiel w stylu „Het Time”, którego zadaniem jest przypominać każdej kobiecie, kim jest oraz jaką naturalną charyzmę posiada. Wnętrze koperty skrywa kaliber OMEGA 4061.

Na kolekcję składa się 9 różnych modeli, których koperty wykonano ze stali szlachetnej oraz  18-karatowego złota Sedna™. Paski wykonano ze skóry lub satynowej tkaniny a do wyboru mamy tarczę w kolorach: czarny, brąz taupe, biały, niebieski, opalizując srebrny oraz tarczę z masy perłowej.

Prezentację zegarków Omega Trésor poprowadziła Gabi Drzewiecka, a wieczór uświetnił występ muzycznego duetu Marysi Sadowskiej i DJ’a Tennessee. Kolekcja, która reprezentuje najwyższą jakość i styl uświetniło połączenie muzyki elektronicznej z klasycznie pięknym wokalem Marysi. Na premierze pojawiło się wiele znanych osobowości jak: Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk, Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki, Magdalena Frąckowiak, Anna Jagodzińska i wielu innych wspaniałych gości. Byliśmy też my :)

W linii De Ville Trésor OMEGA kontynuuje tradycje budowania unikalnego kobiecego stylu. Tym razem kolekcja koncentruje się na nowym pokoleniu kobiet, z którym znajduje wiele wspólnego –pewność siebie. Przepiękna, delikatna koperta i wąskie wskazówki nawiązują do klasyki, choć wyrażone na nowo elementy, takie jak smukłe rzymskie cyfry, faliste brylantowe zdobienia i oryginalne paski, tworzą niezwykle nowoczesny klimat zegarków. Każdy model błyszczy swoją własną osobowością podkreślaną przez zróżnicowany dobór materiałów i kolorów, podobnie jak kobiety, które stanowiły inspirację do stworzenia kolekcji.

Obecnie, jest to trzecia odsłona nazwy „Trésor”. Po raz pierwszy Omega sięgnęła po nią w 1949 roku i wówczas odnosiła się ona do ukrytego wewnątrz zegarka legendarnego kalibru 30 mm. Mechanizm uosabiał precyzję oraz stał się wzorem prostej i logicznej konstrukcji, ukrytej w pięknej, cienkiej, złotej kopercie. W 2014 roku powróciła, ku uciesze miłośników marki kolekcja De Ville Trésor. Nowy mechanizm CO-Acial znów charakteryzował się wysokim stopniem zaawansowania, a smukła koperta nawiązywała do elegancji pierwotnej wersji.

Dziś OMEGA nadaje kolejne życie nazwie Trésor, która zyskuje nowe znaczenie i wartość. Wysoce precyzyjny mechanizm kwarcowy, zamknięty jest w jeszcze cieńszej kopercie o wysokości 9,75 mm w modelach o średnicy 39 mm oraz niezwykłe 8.85 mm w modelach o średnicy 36 mm.

Wschodząca gwiazda, która zadatki na takową odziedziczyła po mamie – Cindy Crawford zdążyła już pokazać unikaną osobowość i talent. Podobnie jak matka Kaia związała się z marką OMEGA i oficjalnie przedstawiona ostała w roli ambasadorki marki we wrześniu 2017 roku. Niema wątpliwości, że wybór tej modelki był oczywistym wyborem jako twarz nowej kolekcji zegarków dla kobiet.  

„Pasjonuje mnie klasyczny styl. Trésor ma dla mnie wygląd vintage, ale z obłędnymi, bardzo nowoczesnymi akcentami. To piękny model, który cieszy oko. Uwielbiam go nosić”– Kaia Gerber