Nowa fabryka marki OMEGA.

  • Autor: Na podstawie materiałów prasowych opracowała KP
  • /
  • Dodano: 3.11.2017
  • /
  • Kategoria: Manufaktury
  • /

W samym sercu Szwajcarskiego Bienne, z którym Omega związana jest od 1882 roku otwiera się nowy rozdział na kartach historii marki.

Nowo wybudowana fabryka jest częścią kompleksu głównej siedziby firmy w Bienne w Szwajcarii. Wśród gości ceremonii otwarcia znaleźli się dyrektor generalny Swatch Group Nick Hayek, prezydent i dyrektor generalny marki OMEGA Raynald Aeschlimann, dyrektor szwajcarskiego Federalnego Departamentu Spraw Gospodarczych, Edukacji i Badań Naukowych Johann N. Schneider-Ammann oraz światowej sławy architekt Shigeru Ban.

Nick Hayek powiedział: „Marka OMEGA produkuje zegarki w sercu szwajcarskiego Biel już od 1882 roku. Stosowanie pionierskich rozwiązań i dążenie do zegarmistrzowskiej perfekcji zawsze było dla niej najważniejsze. To tym wartościom produkty marki OMEGA zawdzięczają swoją pozycję na światowym rynku. Nowy, widowiskowy budynek fabryki jest wyrazem silnej tradycji inwestowania nie tylko w nowatorskie koncepcje i procesy, lecz także w reprezentujących firmę pracowników. To ucieleśnienie zaangażowania marki we wdrażanie najwyższych standardów produkcyjnych”.

Jego wypowiedź uzupełnił Raynald Aeschlimann, prezydent i dyrektor generalny marki OMEGA mówiąc: „Stworzyliśmy prawdziwie wyjątkową przestrzeń, której największą zaletą jest jej kompleksowość. Pod jednym dachem udało nam się zmieścić linię produkcyjną oraz dział testów i kontroli jakości. Tak wysoki stopień scalenia procesów składających się na powstanie produktu to dla nas szansa, by działać jeszcze sprawniej i skuteczniej niż do tej pory”.

Dzięki wysiłkom autora projektu architektonicznego Shigeru Bana, powstał obiekt przyjazny środowisku, który umiejętnie łączy ze sobą ponadczasowy charakter świerkowych bali z pomysłowym wnętrzem i konceptem energooszczędności. W ultranowoczesnym pięciopiętrowym budynku niesamowicie zaaranżowana przestrzeń pozwoliła skupić w jednym miejscu najważniejsze elementy procesu produkcyjnego sprzęgając ze sobą jej dwa najważniejsze elementy: nowoczesne technologie i ludzki potencjał.

Wszystkie etapy, od montażu mechanizmów zegarowych przez produkcję bransolet po dystrybucję, czy choćby samo magazynowanie i logistykę, będą się odbywały w jednym miejscu. Ponadto zadbano o powstanie ośrodka przeznaczonego na wszelkiego rodzaju szkolenia, które zapewnią rozwój i wzrost umiejętności pracowników firmy.

W samym sercu budynku mieści się w pełni zautomatyzowany, ognioodporny system magazynów, zajmujący 3 piętra. To twierdza rodem z filmu science fiction, mająca za zadanie chronić ponad trzydzieści tysięcy pudeł wypełnionych częściami, bez których produkcja zegarków byłaby niemożliwa.

Istotne jest również powstanie miejsca dla działu testów i kontroli jakości, łącznie z zespołem odpowiedzialnym za przeprowadzanie badań związanych z certyfikatem „Mistrzowski chronometr”, przyznawanym przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS). Od teraz to tutaj specjaliści marki OMEGA będą pilnowali, by produkty spełniały najwyższe standardy branżowe w kwestii precyzji pomiaru i odporności na działanie pola magnetycznego.