Nieżyje kolekcjoner i miłośnik radzieckich zegarków - Mark Gordon

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 21.11.2017
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

Mark Gordon

Światem miłośników radzieckich zegarków oraz wszystkich kolekcjonerów wstrząsnęła dziś wiadomość o nagłej śmierci Marka Gordona, miłośnika i kolekcjonera radzieckich zegarków oraz założyciela strony ussrtime.com.

Jego precyzyjnie udokumentowana, sfotografowana oraz opisana kolekcja dla wielu stała się skarbnicą wiedzy, początkiem oraz drogowskazem w dalszej drodze do skompletowania okazałej kolekcji radzieckich zegarków.

Urodzony w Nowym Jorku antropolog i konsultant marketingowy przez wiele lat pracował na niemalże wszystkich kontynentach świata oraz mieszkał i pracował w Hongkongu, Kolumbii, Meksyku, Dżakarcie oraz Manili, gdzie doszło do zatrzymania akcji serca.

Wielokrotnie cytowany na naszym rodzimym forum, aktywny użytkownik forum watchuseek.com, gdzie między innymi w 2006 roku pokazał wyniki poziomu promieniowania w zegarkach radzieckich z 1949 i 1947 roku. Wyniki były na tyle zadziwiające, gdyż mimo upływu wielu lat miernik wciąż wskazywał zatrważającą ilość promieniowania.

Kolekcjoner historii, który poprzez dokumentowanie, katalogowanie oraz udostępnianie swojej kolekcji innym użytkownikom chciał pokazać światu bogatą historię radzieckich zegarków. W skład jego kolekcji wchodziło ponad 1200 mniej lub bardziej rzadkich modeli radzieckich zegarków, starannie opisanych i sfotografowanych, które stanowiły pewien rodzaj „bazy porównawczej” dla innych miłośników radzieckich czasomierzy.

Pragniemy przekazać wyrazy żalu i współczucia dla rodziny oraz najbliższych Marka Gordona. Jego wiedza oraz miłość do zegarków niezmiennie pozostaną inspiracją dla pozostałych kolekcjonerów.

Polecamy również do zapoznania się z wywiadem, którego w 2009 roku udzielił portalowi RussianWatchGuide.com, gdzie opowiedział między innymi o swoich ulubionych modelach.