Szalona sobota z KMZiZ. Część 2.

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 6.04.2017
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

Klubowicze nie poprzestali 25 lutego jedynie na warsztatach.

Na pierwszym piętrze Galerii Mokotów w komfortowej strefie The Designer Gallery, forumowicze mieli możliwość podziwiać wyjątkowe dzieła sztuki wychodzące z manufaktury Ateliers DeMonaco.

Ateliers DeMonaco - niektórym na początku ta nazwa niewiele mówi, ale kiedy przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy wielki kunszt, wspaniały design oraz wielką precyzję wykonania.

Sama marka powstała w 2008 roku, dziś produkcja opiewa na 150 - 200 sztuk zegarków i wbrew nazwie nie mieści się w ekskluzywnym Monaco lecz pięknej Genewie. 

Luksusowe zegarki Atelier DeMonaco produkowane są na na indywidualne zamówienie, ręcznie grawerowane oraz zdobione szlachetnymi kruszcami, ceny mogą jednak przyprawić o zawrót głowy i wahają się od 25 do 250 tys. euro. Dużo? Mało? Tak naprawdę i dużo i mało. Dużo, biorąc pod uwagę, że teoretycznie zegarek służy jedynie do odmierzania i pokazywania czasu - dużo, ale odpowiednio biorąc pod uwagę ogrom pracy włożonej w wykonanie pojedynczego egzemplarza, ręcznie wykonane elementy ozdobne, fazowane i wypolerowane mostki, specjalnie grawerowane bądź wyrzeźbione tarcze, i umiejętność połączenia sztuki zegarmistrzowkiej z nowoczesnym podejściem do niej w piękną, ponadczasową i spójną całość.

Atelier DeMonaco jest jedną z pięciu Szwajcarskich brandów, które w swoim portfolio mają zegarek z Pieczęcią Genewską. Ustawiony w 1886 roku znak jest dziś najwyższym oznaczeniem, poświadczającym o najwyższej jakości wykonania i wykończenia mechanicznego zegarka w zgodzie z najwyższymi zegarmistrzowskimi standardami i tradycjami.

Po za Pieczęcią Genewską Atelier DeMonaco ma również na swoim koncie liczne patenty jak wieczny kalendarz z systemem „EaZy adjust” umożliwiający ustawienie pełnej daty używając do tego jedynie koronki oraz między innymi system „freebeat” pozwalający regulować długość włosa, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych zakłóceń w pracy.

Kim są właściciele zegarków Ateliers DeMonaco? Z pewnością wyroby tej marki noszą bardzo wymagający klienci wśród których jest między innymi książę Albert z Monaco, książę Kataru, jak również znani piłkarze.

Oprócz samych zegarków pojawił się twórca mechanizmów w nich wykorzystywanych Pan Pim Koesag, z którym krótki wywiad można przeczytać na stronie wp.pl (link poniżej).

Z kolei kwestie ceny zegarków i ich obecnej roli świetnie wyjaśnił prezes Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków Pan Dariusz Chlastawa.

https://www.youtube.com/watch?v=ifROI0XZ-gI

Mamy szczerą nadzieję że zarówno warsztaty zegarmistrzowskie jak i obcowanie z zegarkami Atelier DeMonaco sprawiło obecnym wiele radości i satysfakcji.

I pamiętajcie – My się dopiero rozkręcamy!