Pomaganie jest na czasie !

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 1.03.2017
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

Klub Miłośników Zegarów i Zegarków powstało przede wszystkim z myślą o szerzeniu wiedzy na temat rodzimego i światowego zegarmistrzostwa. Jest jednak jeszcze jeden aspekt naszej działalności i istnienia forum, z którego jesteśmy niezwykle dumni i co nie udałoby nam się bez naszych forumowiczów.

Od kilku lat na naszym forum prowadzone są licytacje charytatywne zbierające środki na leczenie, rehabilitację i spełnianie marzeń małych, ale niezwykle dzielnych pacjentów. Nasze licytacje opierają się przede wszystkim na przedmiotach oferowanych przez forumowiczów, Klub Miłośników Zegarów i Zegarków oraz postronnych darczyńców.

Biorąc udział w licytacjach, nie tylko możemy pomóc choremu dziecku, ale przez niewielką chwilę sami poczuć się dziećmi otwierając pudełko z przesyłką, jak to było w przypadku użytkownika, który za 75 zł wygrał pudełko „na ulubione zegarki”. Każda nawet najmniejsza kwota przybliża nas do osiągnięcia zamierzonych celów i sprawia, że na twarzach dzieci oraz ich rodzin w tym trudnym okresie pojawia się uśmiech i niezwykle ważna w chwilach walki z chorobą nadzieja, która pomaga przetrwać ten trudny w ich życiu moment.

Portal Chrono24 na trzecią rocznicę swojej działalności (2012 rok), przy współpracy z genialnym strap-makerem Jakubem Filipem Szymaniakiem przygotował limitowaną, ekskluzywną edycję rocznicowego paska. Pasek wykonany z wysokiej jakości, naturalnej, garbowanej skóry cielęcej w kolorze ciemnoczekoladowym powstał w 10 egzemplarzach i właśnie numer 1 został przeznaczony na licytację dla półtorarocznego Igora cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Tylko dzięki tej jednorazowej licytacji mogliśmy zapewnić Igorowi miesięczną rehabilitację, która jest kluczowa w powrocie do zdrowia malucha.

Pomoc dla małego Filipa rozpoczęliśmy 7 marca 2014 roku, kiedy to dzielny półtoraroczny chłopiec wymagał stałej opieki medycznej, nie był w stanie samodzielnie spożywać posiłków, oraz oddychać inaczej niż przez respirator. Cała akcja rozpoczęła się za sprawą kolegi Nightdream który, nagłośnił problemy małego pacjenta. Na aukcję przeznaczono 50 przedmiotów, a po upływie dwóch lat i za sprawą fundatorów, licytujących oraz wpłacających bezpośrednio na konto, zebraliśmy dla filipa łącznie 53.095,54 zł. Umożliwiło to wyjazd rodziny do Anglii, gdzie chłopiec przeszedł dwie operację, dzięki którym może samodzielnie jeść i poznawać smaki. Tu wielkie podziękowania należą się nie tylko fundatorom i licytującym, ale także koordynatorom całej akcji, czyli Przemkowi, Romkowi, Marlenie, użytkownikom ladek22, rk7000 i oczywiście Nightdream, który przekazał nam później krzepiące wiadomości o poprawie stanu zdrowia chłopca.

W marcu 2016 roku ruszyliśmy z aukcjami na rzecz podopiecznych fundacji „Mam Marzenie”, spełniającej marzenia dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Dzięki ich pomocy dzieci oraz ich rodzina mogą, choć na chwilę zapomnieć o chorobie i cierpieniach, wnieść odrobinę radości w ich życie oraz siłę do walki z chorobą. Udało nam się spełnić marzenie 4 i pół letniego Kamila o własnym domku z zjeżdżalnią, niestety zabrakło czasu na spełnienie marzenia nastoletniej Izabelli o własnym pokoju, ale być może ekscytacja, czas oczekiwania i wybierania nowych mebli sprawiły, że na chwilę zapomniała o chorobie i szpitalnym życiu.

Również dla Martynki, dziewczynki chorej na raka forumowicze otworzyli swoje serca. Już po kilku dniach nowe paski wykonane przez Spinnera oraz dzięki Piotrowi Sobocie paski Glycine znalazły nowego nabywcę, a dodatkowe środki trafiły na konto dziewczynki.

Jak określiła mama kilkuletniego Krzysia, chłopiec ma „fioła na punkcie zegarków”, w domu ma ich już kilka, a każda książeczka w pierwszej kolejności sprawdzana jest pod kątem zegarków. Licytacje dla dzielnego malca ruszyły już w sierpniu ubiegłego roku, a dziś po zimowej przerwie ruszamy z kolejnymi przedmiotami, na licytację właśnie trafiła rzadka Pobieda z Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarów !

Przedmiotami nie są jedynie zegarki, lecz wszystko, co może zainteresować i przyczynić się do zwiększenia puli pieniędzy przekazywanych na leczenie, rehabilitację, oraz spełnianie marzeń małych pacjentów. Zachęcamy bardzo serdecznie do przekazywania kolejnych przedmiotów, w tej sprawie prosimy o kontakt do donika27, ladek22 albo rk7000 bądź bezpośrednio do KMZiZ.

Pragniemy w tym wpisie podziękować wszystkim, którzy wspierali, licytowali i otworzyli swoje serca dla dzielnych malców dotkniętych chorobą, która nie wybiera ze względu na wiek. Wszyscy Ci którzy, choć w niewielkim stopniu przyczyniają się do wspierania potrzebujących, są bohaterami !

Gorąco zachęcamy do licytowania, przekazywania przedmiotów oraz bezpośredniego przekazywania środków na aukcje i cele charytatywne zarówno te prowadzone i koordynowane przez KMZiZ jak i innych form pomocy osobą, które tego najbardziej potrzebują. Nie ma lepszego czasu na to, by pomóc innym i pamiętajcie – pomaganie jest zawsze na czasie.

Poniżej bezpośredni link do licytacji dla małego Krzysia:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/137599-licytacja-dla-krzysia/page-9