Hublot Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 21.06.2018
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /

Tematem numer jeden od kilku dni są mistrzostwa świata w piłce nożnej. Cały świat bacznie przygląda się reprezentacją, wynikom i zestawieniom. Ponieważ łączy nas piłka i łączy nas pasja postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej oficjalnemu zegarkowi FIFA World Cup 2018 w Rosji.

Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia™ to niezwykły smartwatch ze stajni HUBLOT.  Czasomierz pracuje na systemie operacyjnym zaprojektowanym przez Google — Wear OS (dawniej Android Wear) jest oficjalnym zegarkiem sędziów podczas tegorocznego mundialu.

Wyposażony w procesor Intel Atom Z34XX zegarek, z okrągłą tarczą w rozmiarze 35,4 mm średnicy posiada ekran AMOLED oraz akumulator o pojemności 410 mAh co ma pozwolić na niezawodną pracę zegarka przez cały dzień. Testy nad zegarkiem trwały już od zeszłego roku a na rosyjskich stadionach będą go nosić sędziowie w trakcie spotkań po to, by oprócz wskazania czasu otrzymywać informacje czy piłka rzeczywiście wpadła do bramki. „Sędziowskich” zegarków FIFA i Hublot przygotowali 110.

Oczywiście powstała również komercyjna wersja tego zegarka w limitowanej wersji 2018 egzemplarzy za cenę 5200 dolarów za sztukę, które kibice mogli kupić w butikach marki. Zegarek oferuje wszystkie znane funkcje inteligentnego zegarka a dodatkowo odlicza czas do mundialu, w trakcie wydarzenia wyświetla powiadomienia o spotkaniach, a gdy padnie bramka, to odpowiednio nas o tym poinformuje.

Wszystkie albo prawie wszystkie zostały sprzedane – stwierdził na konferencji prasowej Philippe Tardivel z Hublota. Obecnie w Rosji pracuje czterech polskich sędziów - sędzią głównym jest Szymon Marciniak, asystentami są Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Sędzią VAR jest natomiast Paweł Gil.

Więcej na temat zegarka oraz jego możliwści przeczytacie na timeandwatches.pl