Festiwal Zegarków - It's All About Watches 2019

  • Autor: Jan M. Krawczyk
  • /
  • Dodano: 12.09.2019
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

W imieniu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa chciałem zaprosić na III edycję festiwalu "It's All About Watches"
 
Odbędzie się w dniach 28.09.2019 - 29.09.2019 w Łodzi

„It’s all about watches” to cykliczny międzynarodowy Festiwal zegarów i zegarków organizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Pierwsza edycja festiwalu pod mottem przewodnim „Zegarmistrzowie” miała miejsce w Łodzi w Instytucie Europejskim 31 Września – 1 Października 2017 roku. Podczas trwania Festiwalu nie zabrakło polskich zegarmistrzów, autorytetów sztuki zegarmistrzowskiej oraz historyków sztuki. Festiwal był poświęcony roli jaką w życiu społecznym pełni i powinien pełnić zawód zegarmistrz. Przedstawiono wiele znakomitości polskiego zegarmistrzostwa.

W dniach 29-30.09.2018 odbyła się w Łodzi druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Zegarów i Zegarków „It’s all about watches” pod mottem ” Kolekcjonerzy”. NA miejsce wydarzenia wybrano Art-Inkubator/Fabryka Sztuki. Jest to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie w Łodzi. Architektura i klimat tego miejsca wspaniale wpisał się w charakter festiwalu. Przez dwa dni odbywały się wykłady i prelekcje wybitnych przedstawicieli fachu zegarmistrzowskiego z kraju i zagranicy. Po raz  kolejny mogliśmy podziwiać unikatowe zegary mistrza Franciszka Wieganda.

Organizatorzy zadbali również o kolekcjonerów. Prezentowało się kilkudziesięciu wystawców ze swoimi cennymi zbiorami. Zarówno zwiedzający, jak i wystawcy wzajemnie podziwiali unikatowe kolekcje. Po raz kolejny na Festiwalu gościł Agustin Matei- pochodzący z Rumunii artysta malarz, który z niesamowitą precyzją i dbałością o detale tworzy obrazy na tarczach zegarków. Wystawa jego prac spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

Największą niespodzianką II edycji międzynarodowego festiwalu zegarów i zegarków „It’s All About Watches” była prezentacja najnowszego Modelu OMEGA Seamaster Professional Diver 300M, którą marka OMEGA przedstawiła po raz pierwszy w Polsce. W nowym modelu Diver 300M powiększonym do rozmiaru 42 mm, pracuje kaliber Master Chronometer 8800, dzięki któremu kolekcja wkracza na poziom najwyższej precyzji, wydajności i odporności na oddziaływanie pól magnetycznych.

„It’s all about watches” – Watches in Space – III edycja międzynarodowego Festiwalu zegarów i zegarków – Łódź 2019

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa ma zaszczyt zaprosić Państwa na III edycję „It’s All About Watches”. Międzynarodowy Festiwal zegarów i zegarków, połączony z największymi w Polsce targami zegarmistrzowskimi odbędzie się w dniach 28.09.2019 – 29.09.2019 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 22 G.
 
Podczas trwania Festiwalu zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców z kraju i z zagranicy. Na blisko 1000 m2. powierzchni wystawienniczej pragniemy przedstawić kolekcjonerów wraz z ich niezwykłymi kolekcjami zegarów i zegarków. Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić sprzedawców hurtowych i detalicznych, a także osoby zajmujące się sprzedażą zegarków nowych i używanych. Na targach nie zabraknie polskich zegarmistrzów, autorytetów sztuki zegarmistrzowskiej oraz historyków sztuki.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu: https://festiwalzegarkow.pl