Classic Worldtimer Manufacture w nowej odsłonie

  • Autor: Na podstawie materiałów prasowych opracowała Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 18.01.2018
  • /
  • Kategoria: Nowości
  • /
Z przyjemnością przedstawiamy dziś sylwetkę pierwszego w 2018 roku, nowego modelu zegarka Frédérique Constant Worldtimer Manufacture w odświeżonej odsłonie - zielonej wersji kolorystycznej.

Czas można uznać za równie cenny jak złoto. Tym bardziej dla zapracowanych biznesmenów podróżujących dookoła świata, śledzenie go jest bardzo ważne. Dzięki klasycznej kolekcji Worldtimer Manufacture możliwe jest śledzenie czasu w dwudziestu czterech miastach na całym świecie.

Na tarczy widnieje mapa świata, wokół której na zewnętrznym obrzeżu, jak w poprzednich edycjach umieszczono dwadzieścia cztery miasta. Idealnie wkomponowana w tarczę data, znajduje się na godzinie 6. Mimo mnogości elementów na tarczy, zegarek zdaje się być wystarczająco czytelny, by odczytywanie na nim czasu było proste i przyjemne dla użytkownika.

Mechanizm kaliber FC-718 jest niezwykły nie tylko dlatego, że został zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w  całości przez Frédérique Constant, ale także dlatego, że wszystkie jego funkcje regulowane są za pomocą jednej koronki. Brak dodatkowych przycisków jest jednym z czołowych argumentów przemawiających za tym zegarkiem. W celu ustawienia zegarka należy wybrać między trzema pozycjami koronki: pierwsza pozwala nakręcić zegarek; druga ustawić datę i miasto, obracając koronę odpowiednio w górę i w dół; a trzecia pozycja pozwala użytkownikowi ustawić czas. Oprócz nazw miast reprezentujących 24 strefy czasowe, mapę świata okala także 24-godzinny dysk a sam mechanizm został ozdobiony pasami genewskimi i przy maksymalnym naciągu sprężyny zagwarantuje 42 godzinną pracę.

Zielony zegarek dostępny jest w komplecie z zielonym paskiem ze skóry aligatora i białymi szwami.

Ponadto Frédérique Constant kontynuuje umacnianie swojej pozycji na rynku, pamiętając o filozofii "Dostępnego luksusu", którą wdrożyła marka. Za mniej niż 3500 CHF (ok. 12 300 PLN), możemy nabyć zegarek z własnym mechanizmem, wyjątkowym designem oraz innowacją wprowadzoną przez Frédérique Constant – jedną koronką służącą do regulacji czasu, daty, oraz strefy czasowej.