AlpinerX - Smartwatch, którym można się zachwycić.

  • Autor: Na podstawie materiałów prasowych opracowała Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 30.03.2018
  • /
Zegarki Alpina goszczą na rynku już od 1883 roku. Od początków istnienia rdzeniem firmy jest łączenie piękna i wyjątkowego designu wraz z praktycznością i funkcjonalnością modeli. Jako pionier szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego, Alpina jest źródłem wielu patentów i innowacyjnych rozwiązań. Również pojęcie szwajcarskiego zegarka sportowego, jaką znamy dzisiaj powstało wraz z narodzinami legendarnego modelu Alpina 4 w 1938 roku. Dzisiaj Alpina jest jedną z niewielu szwajcarskich firm zegarmistrzowskich, która rozwija, produkuje i montuje własne mechanizmy.

Misją firmy jest projektowanie i konstruowanie luksusowych zegarków sportowych, które opierają się na precyzji i niezawodności możliwe w najbardziej wymagających warunkach sportowych. W 1903 roku, grupa alpinistów,  zegarmistrzów oraz detalicznych sprzedawców nawiązała ścisłą współpracę, by wspólnie decydować o przyszłości zegarków Alpina. Platforma Kickstarter jest nowoczesnym sposobem by dziedzictwo dawnej współpracy, móc wykorzystać w obecnych czasach.

W tym właśnie celu Alpina oferuje Kickstarterom szansę, aby ich sugestie oraz opinie na temat nowego AlpinerX Outdoors Smartwatch miały realny wpływ na nowopowstały zegarek.

Chcąc wzmocnić poczucie wspólnoty i zaangażować przyszłych klientów zegarki AlpinerX będą montowane w oparciu o wybory klientów. Z kolei wszyscy, którzy zaoferowali swój wkład w powodzenie przedsięwzięcia i powstanie wyjątkowego zegarka AlpinerX, otrzymają wybrany spośród 3200 dostępnych kombinacji wariant kolorystyczny.

 

Poczęty i złożony w Genewie AlpinerX to połączenie dobrego zegarmistrzostwa i najnowszych technologii. Zegarek wyposażony jest w klasyczną tarczę z dwoma wskazówkami a z telefonem łączy się za pośrednictwem Bluetooth.

Obecnie na rynku mamy coraz szerszą możliwość wybory wśród smart zegarków, więc funkcje takie jak śledzenie aktywności, monitorowanie snu, zdrowotny coaching czy powiadomienia o wiadomościach i połączeniach nie są już niczym wyjątkowym. Urządzenie AlpinerX ma kilka wyjątkowych funkcji dzięki kilku wbudowanym czujnikom. Zegarek może wyświetlać temperaturę, ciśnienie barometryczne, wysokość nad poziomem morza, kurs kompasu i pierwszy na świecie monitor UV Index. Wartości te można wyświetlać na samej twarzy za pomocą cyfrowego ekranu na godzinie 6 lub w aplikacji towarzyszącej na urządzenia z systemem IOS i Android.

45 mm AlpinerX określany mianem „najpiękniejszego smartwatcha” nie jest małym zegarkiem, ale biorąc pod uwagę jego przeznaczenie oraz ilość zastosowanej technologii nie wydaje się to też przesadnie wielkim rozmiarem. Czarna tarcza posiada  arabskie cyfry na 3, 6, 9 i 12 godzinie, podczas gdy pozostałe wskaźniki mają kształt strzałki.

Większość dolnej połowy tarczy zajmuje podstawowy jednokolorowy wyświetlacz, przypominający ten z minionych lat, pobierający bardzo mało energii – deklarowana żywotność baterii wynosi 2 lata. Ramka zegarka (jej kolor zależy od kupującego) jest dwukierunkowa i zawiera oznaczenia kompasu, które w tym przypadku są całkiem przydatne, biorąc pod uwagę, że AlpinerX ma również wbudowany kompas magnetyczny, wraz z GPS.

Z dużą rezerwą śledzę poczynania marek i ich kroki w kierunku smart zegarków. Miłym zaskoczeniem jest więc odkrycie nowego smartwatcha, który posiada wiele przydatnych funkcji w nowoczesnym i świetnie wyglądającym analogowo-cyfrowym zegarku.

Specyfikacje techniczne:
    Koperta
        
Materiał: czarne włókno szklane i stal nierdzewna
        
Rozmiar: 45 mm
        
Szkło: szafir
        
Dekiel: Solidny, grawerowany
        
Odporność na wodę: 10 atm / 100m / 330ft
    
Mechanizm: MMT-283-1
        
Funkcje: godziny, minuty, sekundy (tylko na cyfrowym wyświetlaczu), data, śledzenie aktywności, monitorowanie snu, dynamiczny coaching zdrowotny, druga strefa czasowa, inteligentne alarmy, powiadomienia o połączeniach i wiadomościach, wskaźnik UV, wysokość, kompas, temperatura, stoper / minutnik, barometr
    
Pasek
        
Materiał: Guma