"Jaki zegarek masz dziś na ręku?"

  • Autor: Katarzyna Pajkowska
  • /
  • Dodano: 28.12.2017
  • /
  • Kategoria: Z życia Klubu
  • /

„Jaki zegarek masz dziś na ręku?”

Michalop- świeżo upieczony członek forum trochę nieśmiało zadał pytanie, na które forumowicze odpowiadają codziennie od 2 listopada 2004 roku.

Mimo początkowych trudności, jakie mogli napotkać użytkownicy podczas dodawania zdjęć, dyskusja zaczynała nabierać odpowiedniego rozpędu niczym kula śniegowa, a stron i odpowiedzi na pytanie „jaki zegarek masz dziś na ręku?” przybywało każdego dnia. Dzisiaj (stan na 28.12.2017r.) stron w tym temacie jest 7297 a łączna suma odpowiedzi wynosi 145939. Cofnijmy się więc i powspominajmy zegarki, którymi użytkownicy chwalili się na przestrzeni minionych lat.

Przejrzenie takiej ilości stron i odpowiedzi stanowiło nie lada wyzwanie, choć nie ukrywam, że wyjątkowo przyjemne. Wśród „zwariowanych kolekcji” mogłam zobaczyć, chociażby Hamilton Pacer Electric (1957), Astronaut Fifty-Fifty 1961 (replika na 40-lecie z 2001), Wittnauer Flyback Futurama Automatic (1969), Wittnauer (Tenor-Dorly) Digital Automatic (1970) oraz Amida Digitrend (1975).

Oprócz zdjęć trafiłam również na inne ciekawe inicjatywy, jak ten z 9 października 2006 roku. Użytkownik p0li zrobił test świecenia luminoforu porównując Amfibię i Seiko Monster. Czas naświetlania wynosił jedynie 30 sekund latarką diodową a zdjęcia zostały wykonane poklatkowo co 10 minut przez 6s.

Trzynaście lat później w temacie mamy już obszerną galerię, a ukazujące się zdjęcia są coraz lepszej jakości oraz pokazują użytkowników z ich kreatywnej strony. Nie zabrakło dylematów „co dziś mieć na ręce?” - zdjęcie użytkownika igory76

Oraz trendów w postaci – mój zegarek i kot. Bądź jak kto woli – kot i mój zegarek:

Oraz wielkanocnych i Bozonarodzeniowych ujęć:

Wszystkie zdjęcia pochodzą od użytkowników forum. Jest nam niezwykle miło, że jest Was tak wielu i tworzycie razem z nami społeczność, która z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej.